Nasza Szkoła obchodzi w tym roku okrągłą rocznicę swojego istnienia. Mija właśnie 20 lat od momentu oddania budynku do użytku.
Miało to miejsce 1 września 1989 roku.
Cała społeczność naszej szkoły przygotowywała się do obchodów jubileuszu od początku roku szkolnego 2008/09.
Zorganizowaliśmy szereg imprez podkreślających wyjątkowość tego zdarzenia, m. in. spotkanie młodzieży, nauczycieli i rodziców z byłymi pedagogami i absolwentami szkoły. Przygotowaniom towarzyszyły liczne konkursy, w których uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział. Potwierdzeniem ich zaangażowania są prace, które powstały z tej okazji:

Sprawdź czy dopuszczasz do otworzenia pliki swf

Relacja telewizji Teletop,
przeczytaj całe przemówienie p. Dyrektor
plakaty, okolicznościowe wystawy, wiersze, biuletyn.
Historia naszej szkoły to dwadzieścia lat ciężkiej, ale owocnej pracy, to troski i radości uczniów i nauczycieli.
Wszyscy jesteśmy uczestnikami historii i autorami tradycji szkoły. Warto przywołać wydarzenia, które wpisały się już jako symboliczne i rozpoznawalne znaki Zespołu Szkół nr 21 i stały się jego tradycją. Słowami: Od pierwszego dzwonka w naszej szkole minęło już 20 lat. Fakt ten uświadamia nam, jak czas szybko przemija. Zdajemy sobie z tego sprawę dopiero w wyjątkowych sytuacjach, takich jak ta dzisiejsza, jubileusz szkoły zapraszają autorzy do lektury powstałego na pamiątkę jubileuszu biuletynu.
Monografię otrzymali wszyscy uczestnicy uroczystości.
Jubileusz był połączeniem tradycji z nowoczesnością i młodością. Ta uroczystość miała także wskazać, że w szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły jest nauczyciel ale dumą są jej absolwenci.
Jubileusz jest więc po to, aby ocalić od zapomnienia cząstkę historii naszej szkoły, połączyć rożne pokolenia ludzi tworzących wizerunek tej szkoły, docenić dorobek, a jednocześnie tworzyć jej nowe oblicze. To wielkie przedsięwzięcie wymagało ogromnego nakładu środków finansowych i ludzkiej pracy, której efekty obejrzały najważniejsze osobistości zaproszone z miasta, regionu i Polski. Do przeprowadzenia wydarzeń rocznicowych włączyli się oczywiście uczniowie, którzy pokazali swoje ponadprzeciętne umiejętności artystyczne, talent organizacyjny i zaangażowaną postawę.
Odwiedzili nas również absolwenci, którzy kończyli naszą Szkołę będący obecnie niejednokrotnie już dorosłymi osobami i często znanymi z racji swoich osiągnięć w Polsce, a także i na świecie. Spotkaliśmy się z poprzednimi nauczycielami, dyrektorami, sekretarzami, obsługą techniczną i wszystkimi, których cokolwiek łączyło z naszym Zespołem Szkół nr 21.

Rozpoczęcie roku szkolnego 1989/1990