Szkoła Podstawowa nr 21 w Gorzowie Wlkp.

Dzwonki

1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 10:45 - 11:30
5. 11:40 - 12:25
6. 12:45 - 13:30
7. 13:40 - 14:25
8. 14:35 - 15:20
9. 15:25 - 16:10

Szkoła promująca zdrowie
RODO
Szkoła ucząca sięSzkoła z klasąProjekty unijne

Edukacja GlobalnaErasmus+

Kształtowanie
kompetencji
kluczowych

14 października 2021 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele gorzowskiego Klubu Rotary i reprezentanci "Czepczyński Family Foundation".
Przekazali pakiet edukacyjny dla dzieci z klas I-III. W skład pakietu wchodzi 30 książek "ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami", karty pracy dla uczniów, infografiki i scenariusze zajęć.
Lekcje według autorskiego projektu będą się odbywały w klasie III d.
Cykl 12 warsztatów z edukacji włączającej ma na celu wzbudzanie empatii i uwrażliwienie na różne potrzeby osób, które możemy spotykać w swoim życiu, budowanie świadomości społecznej na temat włączania osób z niepełnosprawnościami do aktywnego i niezależnego życia oraz uwrażliwienie dzieci na inny niż ich własny stan zdrowia.
Dzięki edukacji włączającej mamy realny wpływ na wychowanie świadomych pokoleń, a skojarzenia ze słowem NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ przestaną być tak pejoratywne
Info: pani Teresa Wesołowska

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły
życzymy:
uśmiechu, zdrowia i przyjemności pracy z uczniami.
Dziękujemy za poświęcony czas, wsparcie, wiedzę, którą nam przekazujecie, wspaniałą atmosferę na lekcjach, za trud i pracę, jaką wkładacie w naszą edukację i przygotowanie nas do przyszłego życia.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce od niemal pół wieku - ale pod tą nazwą dopiero od lat osiemdziesiątych. Najpierw był to Międzynarodowy Dzień Karty Nauczyciela, obchodzony 20 listopada. Idea jego ustanowienia zrodziła się podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej, obradującej w 1957 r. w Warszawie.
Cztery lata wcześniej w lipcu 1953 r. uczestnicy Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Wiedniu podjęli uchwałę o utworzeniu jednolitego tekstu Karty Nauczyciela, który następnie został przyjęty przez Komitet Porozumiewawczy nauczycielskich organizacji w Moskwie.
Obchodzony w listopadzie Międzynarodowy Dzień Karty Nauczyciela w kolejnych latach przerodził się w narodowy Dzień Nauczyciela, obchodzony miesiąc wcześniej.
W 1972 r. w ustawie sejmowej zapisano, że 14 październik - rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, pierwszej w Europie państwowej i świeckiej władzy oświatowej, będzie obchodzony jako Dzień Nauczyciela.
Dziesięć lat później w 1982 r. jeszcze w czasie stanu wojennego po raz pierwszy doroczne święto nauczycielskie obchodzono jako Dzień Edukacji Narodowej - obejmujący wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty
Rysunek: Alicja Chorzępa
Podniosła uroczystość miała miejsce na cmentarzu komunalnym w Gorzowie Wlkp. W rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Dnia Sybiraka.
17 września, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r., która zapoczątkowała masowe wywózki obywateli polskich z Kresów do ZSRR - na mocy uchwały Sejmu obchodzimy Dzień Sybiraka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2013 roku ustanowił 17 września Dniem Sybiraka dla upamiętnienia wszystkich Polaków zesłanych na Syberię oraz inne tereny Rosji i Związku Sowieckiego.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej upamiętnia tych, którzy tam zginęli, tych, którym udało się powrócić do Ojczyzny, tych, którzy osiedli w różnych częściach świata, oraz tych, którzy pozostali w miejscu swego zesłania, gdzie kultywowali polskość - napisano w uchwale.
W Gorzowie uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą w Katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie przeniosły się na cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej. Miały tu miejsce przemówienia oraz odznaczenie osób zasłużonych dla środowiska Sybiraków i Ofiar Katynia.
Na cmentarzu komunalnym w Gorzowie Wlkp. oddano hołd Sybirakom, ofiarom Katynia i wszystkim, którzy polegli i cierpieli w wyniki agresji ZSRR na Polskę w 1939 r.
- Jestem dumna i szczęśliwa, że was tu wszystkich widzę. 17 września 1939 r. zapoczątkowane zostało długie pasmo nieszczęść dla mieszkańców Polski. Apogeum tych nieszczęść miało miejsce w czasie czterech masowych deportacji a latach 1940 i 1941. Zostaliśmy wtedy porwani ze swoich domów, znaleźliśmy się na nieludzkiej ziemi - mowiła przy pomniku Sybiraków w Gorzowie Maria Dratwińska, prezes gorzowskiego oddziału Związku Sybiraków.
Po agresji sowieckiej Rosji na Polskę setki tysięcy mieszkańców zajętych ziem zesłano na Syberię. Pierwsza z czterech masowych deportacji obywateli polskich z ziem wschodnich, które przeprowadzono po 17 września 1939 roku, odbyła się 10 lutego 1940 r. Do północnych obwodów Rosji i zachodnią Syberię trafiło wtedy około 140 tysięcy ludzi. Według różnych źródeł 1 mln 350 tys. Polaków lub nawet 2 mln osób zostało wywiezionych ze swoich domów w ramach masowych deportacji.
- Nie możemy nie pamiętać o naszych rodakach. Gromadząc się tutaj oddajemy wszystkim pomordowanym hołd. Wszystkim, którzy na zawsze zostali na nieludzkiej ziemi. Nie poddali się totalitaryzmowi - mówił na przy pomniku ofiar Sybiru Władysław Dajczak, wojewoda lubuski. Wojewoda zwrócił uwagę na obecność młodzieży w czasie piątkowych uroczystości. - To ważne, aby pamić o tych wydarzeniach była przekazywana kolejnym pokolenim - dodał.
W czasie uroczystości wręczano odznaczenia państwowe. Złożono też kwiaty pod dwoma pomnikami: Ofiar Stalinizmu oraz pod Krzyżem Ofiar Katynia. - 17 września 1939 r. sowieci zaczęli podporządkowywać sobie Polskę. Ofiarami tych działań byli między innymi polscy żołnierze, policjanci, urzędnicy, duchowni, inteligencja, elity Polski. Za wierność Bogu i ojczyźnie zginęli w bezimiennych mogiłach, których części po dziś nie odnaleziono. Byli mordowani w więzieniach i obozach. Katyń to symbol zbrodniczej polityki systemu rosyjskiego. Do dziś prawda o Katyniu jest zakłamywana. Dlatego naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej - mówiła Alicja Marosz, prezes gorzowskiego Stowarzyszenia Ofiar Katyńskich.
Gorzowskie uroczystości uświetnił ceremoniał wojskowy. Odczytano m. in. apel poległych, nie zabrakło pocztów sztandarowych.
Tekst "Gazeta Lubuska"

Pomoc materialna dla uczniów o charakterze socjalnym z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim.
Poniżej link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałą nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Pomoc materialna dla uczniów

Wychowawczynie klas pierwszych szkoły podstawowej przekazują informację dla Rodziców o konieczności zakupu dziecku podstawowego wyposażenia na zajęcia lekcyjne.

  • lekki usztywniany plecak
  • zeszyty: 16-kartkowy w 3-linię i 16-kartkowy w kratkę
  • lekki piórnik z wyposażeniem (dwa ołówki, gumka do ścierania, zamykana temperówka, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe, nożyczki )
  • strój na wf (ciemne spodenki, biała koszulka, obuwie sportowe)
  • lekki plecak z usztywnianymi plecami
  • worek na obuwie
  • buty na zmianę.
Inne szczegółowe informacje (dotyczące m.in. przyborów plastycznych) zostaną podane przez wychowawców na pierwszym zebraniu.
Sekretariat SP 21

Kończy się rok szkolny 2020/2021, ale za dwa miesiące rozpoczynamy kolejny rok szkolny 2021/2022 i musimy zaopatrzyć się w nowe podręczniki, które uczniowie otrzymują za darmo z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do kupienia są tylko książki do religii.
Zapraszamy do działu "Podręczniki" z pełnym wykazem książek, ich autorów i wydawnictw, jakie powinny znaleźć się w obowiązkowym zestawie pomocy naukowych każdego ucznia od 1 września 2021 roku.
Prezentowane zestawienie pochodzi od nauczycieli uczących w naszej szkole, którzy w przyszłym roku wymagać będą wiedzy zawartej między innymi w opisanych podręcznikach.
W razie wątpliwości prosimy o zasięganie pomocy u nauczycieli przedmiotów za pomocą zdalnej komunikacji, np. platformy Microsoft TEAMS lub Librusa oraz posiadanie wydruku potrzebnych książek znajdujących się na podstronie "Podręczniki".

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.
Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Została przygotowana informacja dla szkół i placówek w tej sprawie.
Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Zdrowia opracowały rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Szczepienie jest dobrowolne, ale i bardzo wskazane, jednak nie ma obowiązku jego przyjęcia.


Terminy

Październik 2021
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

błędy na stronie


Podaj swoje imię:

Wpisz adres e-mail:


gratulacje

nagrody


I miejsce w Polsce
luty 2010I miejsce w konkursie
Radia "BIS"
jako Gimnazjum nr 11
na najlepszą
stronę internetowąV miejsce w konkursie najlepszych stron www Republika Onet.pl