Szkoła Podstawowa nr 21 w Gorzowie Wlkp.


2 złote i 1 brązowy medal pingpongistów w finale GSM 2017/2018

W kameralnej hali Gorzowskiego Klubu Sportowego Gorzovia, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował drużynowe mistrzostwa Gorzowa w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
W turnieju wzięły udział drużyny dwuosobowe, reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja. Rywalizacja chłopców i dziewcząt przebiegała oddzielnie.
Tradycyjnie, jak co roku, świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie w kategorii gimnazjum.
Wygrali klasyfikację drużynową chłopców i dziewcząt, zdobywając jednocześnie 2 złote medale! Brawo.
W rywalizacji z 12 gimnazjami wyszli zwycięsko, pokonując wszystkie gorzowskie szkoły.
Szkołę reprezentowali:
Julia Libelt i Karolina Michalak oraz Łukasz Leśniowski Dominik Szabunia i Konrad Zawadzki.
Klasyfikacja końcowa: gimnazja - 3 pierwsze zespoły
chłopcy
dziewczęta
1 miejsce - Gimnazjum nr 21
1 miejsce - Gimnazjum nr 21
2 miejsce - Gimnazjum nr 9
2 miejsce - Gimnazjum nr 20
3 miejsce - Gimnazjum nr 2 sportowe
3 miejsce - Gimnazjum nr 9

Miłą niespodziankę sprawili chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 21 w składzie:
Jędrzej Wójcik, Marcel Szabunia i Piotrek Komarnicki gdzie w gronie 10 szkół zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowy medal.
Dziewczęta zajęły 5 miejsce (Patrycja Klimuntowska i Iza Sikorska)

Klasyfikacja końcowa: szkoły podstawowe - 3 pierwsze zespoły
chłopcy
dziewczęta
1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 13
1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11
2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11
2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 13
3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 21
3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10
 
5 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 21

Nasze dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum będą reprezentować Gorzów w rozgrywkach finałowych, które zaplanowano na grudzień 2017 roku w Zielonej Górze. Życzymy powodzenia.
Trenerem - opiekunem jest pan Roman Wączek, nauczyciel wychowania fizycznego.
Relacja i zdjęcia: pan Roman Wączek
Wicemistrzynie Gorzowa w piłce nożnej halowej 2017/2018

Dnia 17 października 2017 w ZSTiO przy ul. Czereśniowej odbyła się gimnazjada w piłce nożnej dziewcząt w ramach Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży.
W grupie "B" podjęłyśmy walkę z Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum nr 9. W obu meczach poszło nam bardzo dobrze i wygrałyśmy 3:0 z Gimnazjum nr 9 oraz 1:0 z Gimnazjum nr 7.
Do finałów weszłyśmy z pierwszego miejsca. Finał zawodów odbył się 18 października 2017 w ZSTiO. Pierwszy mecz, bardzo ważny, rozegrałyśmy z drużyną z Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie wygrałyśmy 3:0.
Wiedziałyśmy już, że znajdziemy się na podium, przed nami był mecz o pierwsze miejsce. Rywalem naszym było Gimnazjum nr 2, tak jak w zeszłym roku.
Niestety nie mamy szans z dziewczynami trenującymi piłkę nożną na co dzień i przegrałyśmy z nimi 3:0, ale drugie miejsce w Gorzowie Wlkp. jak najbardziej nas satysfakcjonuje.
Na wiosnę wspólnie z Gimnazjum nr 2 będziemy reprezentowały Gorzów w rozgrywkach półfinałowych naszego województwa.
Gimnazjum nr 21 reprezentowały:
Julia Borawska, Wiktoria Klimaszewska, Karolina Miłosz, Wiktoria Miłosz, Karolina Michalik, Anita Kardynia, Nikola Janiak, Oliwia Cieśla, Marta Makoś, Patrycja Klimuntowska.
Relacja i zdjęcia: trener i opiekun grupy, pani Agnieszka Łuczyk
Mistrzowie Gorzowa w biegach przełajowych 2017/2018

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Gorzowie był organizatorem indywidualnych i sztafetowych biegów przełajowych organizowanych w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Uczestniczyły szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Impreza sportowa odbyła się na gorzowskich błoniach koło Bulwaru Nadwarciańskiego.
Zawody przełajowe odbywają się co roku w tym samym okresie jesiennym. Bierze w nich udział wielu utalentowanych młodych chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każde z nich walczy z całych sił o dobiegniecie jak najszybciej do linii mety po nierównym terenie i zajęcie jak najlepszego miejsca wśród rówieśników swojej grupy wiekowej.
Tegoroczne zmagania biegaczy przełajowych rozpoczęły się tradycyjnie w samo południe. Pierwsi wystartowali chłopcy i dziewczęta ze szkół podstawowych. Po nich przyszedł czas na zawodników ze szkół gimnazjalnych, a na końcu startowali najstarsi.
Nas najbardziej interesował bieg dziewcząt, które miały za zadanie przebiec 600 metrów.
W tej grupie wiekowej naszą szkołę bardzo dobrze zaprezentowała Nikola Szokalska z 6a, która wygrała bieg z wyraźną przewagą nad następną zawodniczką.
Okazała się najlepszą biegaczka w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w kategorii szkół podstawowych, która w widowiskowy sposób zdeklasowała swoje rywalki dobiegając do mety z ogromną przewagą. Nikola od wakacji trenuje lekkoatletykę w klubie sportowym Team Baryła. Jej ulubionym dystansem jest 300 m. Serdecznie gratulujemy!
Pozostałe dziewczęta, które reprezentowały naszą szkołę nie stanęły na podium, ale po kroplach potu na ich twarzach było widać, że walczyły do samego końca.
Po biegu dziewcząt przyszedł czas na chłopców i tu kolejna niespodzianka!
Jakub Pestka uczeń klasy 7c wygrywa kolejny bieg z przewagą co najmniej 40 metrów przed drugim zawodnikiem. Brawo! To drugi kolejny złoty medal dla naszej szkoły w punktacji medalowej!
W punktacji drużynowej indywidualnych biegów przełajowych zajęliśmy bardzo wysokie miejsca.
Dziewczęta wygrały klasyfikację, a chłopcy zajęli 2 miejsce.
Opiekunem dziewcząt była pani Renata Muszyńska, natomiast chłopców, pan Roman Wączek - nauczyciele wychowania fizycznego. Gratulujemy.
Tydzień po indywidualnych biegach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W zawodach brały udział 10 osobowe reprezentacje dziewcząt i chłopców poszczególnych szkół.
Kolejny udany występ zanotowali nasi uczniowie w składzie: Jakub Pestka, Jędrzej Wójcik, Dominik Piotrowski, Jakub Kaminski, Jakub Myszak, Krystian Janowiak, Miłosz Salej, Michał Czarnecki, Michał Jurgiel, Hubert Wieleba i Patryk Woinski, którzy w biegu sztafetowym zajęli 2 miejsce w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży szkół podstawowych. Brawo!
Dziewczęta zajęły 5 miejsce w ogólnej punktacji.
Opiekunem obu grup był nauczyciel wychowania fizycznego pan Roman Wączek.
Serdeczne gratulacje.
Miło nam również poinformować, że pięciu uczniów naszej klasy piłkarskiej Szkoły Podstawowej numer 21 osiągnęło znakomity wynik w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży!
Damian Czarnecki, Michał Jurgiel, Miłosz Salej, Hubert Wieleba oraz Patryk Woiński byli częścią sztafety, która rywalizowała w biegach przełajowych. Zespół SP 21 z naszymi zawodnikami w składzie uplasował się na świetnej drugiej lokacie, ustępując tylko SP5!
Warto zaznaczyć, że nasi zawodnicy są uczniami IV klasy (rocznik 2007/08), a rywalizowali w większości ze starszymi od siebie chłopcami z klas V i VI (rocznik 2005/06). Tym większe gratulacje należą się młodym Warciarzom!
Zawody pokazały, że wszechstronny rozwój adeptów naszej Akademii jest dla nas priorytetem!
Relacja i zdjęcia: panowie Roman Wączek i Paweł Dziakowicz oraz pani Renata Muszyńska
II miejsce w województwie w mini piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych 2016/2017

Dnia 22 maja 2017 roku rozpoczęły się nasze zmagania w mini piłce nożnej dziewcząt w kategorii szkół podstawowych.
Pierwsze rozgrywki odbyły się w Gorzowie w Szkole Podstawowej nr 13. Grupa nasza zajęła II miejsce i awansowała wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 10 do półfinałów wojewódzkich.
Do Ciborza na rozgrywki pojechałyśmy 5 czerwca 2017. Tam już nie było tak łatwo, spotkaliśmy zawodniczki profesjonalnie przygotowane do gry. Wylosowałyśmy trudną grupę, ale zapał i duch do walki był olbrzymi.
Okazało się, że w naszej grupie wygrałyśmy wszystkie mecze. Międzyrzecz przegrał z nami 2:0, Sulęcin 4:2, Międzylesie 3:0 i tym samym wyszłyśmy z grupy na pierwszej pozycji. W meczu finałowym uległyśmy Strzelcom Krajeńskim 1:3. Dziewczyny wiedziały, że mamy już awans do finału wojewódzkiego i do meczu podeszły bez większego zaangażowania.
Finał, to już ciekawsza bajka. Miał miejsce 9 czerwca 2017 roku również w Ciborzu. Miałyśmy nie za wiele czasu na regenerację, ale szczęście nas nie opuszczało.
Następne 8 najlepszych drużyn z województwa lubuskiego. Wylosowałyśmy ciężką grupę.
W pierwszym meczu uległyśmy trenującej drużynie ze Sławy 4:0. Dziewczyny nie załamały się, wręcz zapałały odegraniem się w następnym meczu, w którym pokonały Międzylesie 1:0. Trzeci mecz to remis 1:1 z drużyną z Bobrowic. Radość była niezmierna, bo awansowałyśmy do ścisłego półfinału.
W meczu półfinałowym pokonałyśmy Trzebiechów 1:0 i wiedziałyśmy, że medale są już nasze.
Finał to ponowny mecz z drużyną ze Sławy. Uległyśmy 1:2, ale poziom meczu była dużo wyższy niż podczas pierwszego spotkania, a trzeba zaznaczyć, że walczyłyśmy z dziewczynami trenującymi systematycznie dwa razy w tygodniu.
II miejsce w województwie lubuskim jest wielkim sukcesem dla naszej szkoły, a przede wszystkim dla młodych piłkarek z naszej szkoły.
Szkołę naszą reprezentowały: Anita Kardynia, Martyna Staszek, Patrycja Klimuntowska, Karolina Michalik, Marta Makoś, Maja Mocior, Aleksandra Biernat, Nikola Janiak, Hanna Walczak, Dominika Tokarska.
Do zawodów przygotowała uczennice pani Agnieszka Łuczyk, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 21.
Relacja: pani Agnieszka Łuczyk
III miejsce w w piłce ręcznej chłopców w gorzowskiej Gimnazjadzie 2016/2017

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zakończył rozgrywki piłki ręcznej w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Eliminacje i finały zostały rozegrane w kameralnej hali sportowej Zespołu Szkół nr 20 w Gorzowie wlkp.
Finałowy turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze, a poziom rozgrywek był bardzo zróżnicowany ze względu na wysokie umiejętności techniczne zespołu z Gimnazjum nr 9 (na co dzień biorą udział w rozgrywkach regionalnych).
Na młodych "szczypiornistów" czekała niespodzianka. Mecze sędziowali czołowi zawodnicy I ligowej Stali Gorzów, a na podsumowaniu rozgrywek medale wręczał trener gorzowskiej drużyny Dariusz Molski.
Bardzo dobry występ zanotowali uczniowie naszej szkoły, kwalifikując się z eliminacji do turnieju finałowego.
W pierwszym meczu półfinałowym spotkaliśmy się z Gimnazjum nr 20 i po wyrównanej pierwszej połowie(wynik był 4:5 dla "20"), w drugiej odsłonie meczu naszym chłopcom zabrakło sportowego szczęścia i statecznie po wyrównanym meczu przegraliśmy 5:9.
W meczu o 3 miejsce spotkaliśmy się z gimnazjum nr 4. Sam pojedynek był od początku do końca bardzo wyrównany i dramatyczny. Ostatecznie wygraliśmy 5:4 zdobywając upragnione brązowe medale w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży.
Szkołę reprezentowali uczniowie: Roland Tokarski, Mateusz Stróżyk, Wojciech Kostuś, Igor Jastrzębski, Kajetan Makowski, Julek Mosiej, Jakub Puchalski, Patryk Kucinski, Kamil Dojlitko, Oskar Paszkiewicz i Dominik Pietrzakowski.
Opiekunem, a zarazem trenerem był nauczyciel wychowania fizycznego pan Roman Wączek.
Gratulujemy sukcesu.
Relacja: pan Roman Wączek, zdjęcia: Nikodem Nowak i Redakcja
III miejsce w Polsce tenisie stołowym dziewcząt 2015/2016

Drzonków koło Zielonej Góry w dniach 19-21.05.2016 był gospodarzem rozgrywek
Finału Ogólnopolskiej Gimnazjady
w tenisie stołowym drużynowym
chłopców i dziewcząt
Udział naszych pingpongistek w finale krajowym okazał się wspaniałym doświadczeniem sportowym i zaowocował wielkim sukcesem naszych uczennic
Julii Sobolskiej i Julii Libelt.
Uczennice Gimnazjum nr 21 w Gorzowie wywalczyły brązowy medal zajmując 3 miejsce w Polsce w klasyfikacji drużynowej!
Należy podkreślić,że dla naszych dziewcząt rywalizacja w tych rozgrywkach rozpoczęła się na etapie miejskim, rejonowym, później wojewódzkim, a zakończyła się ogromnym sukcesem na poziomie krajowym.
Podopieczne trenera i nauczyciela pana Romana Wączka pokonały kolejno w turnieju: Gim. nr 1 im. Jana Pawła 2 z Międzyzdrojów 3:0, Gim. Moszczenicę 3:1, Gim. 1 im.Józefa Piłsudskiego Szymanów 3:1 i na koniec rozgrywek grupowych Gim. im. Jana Pawła 2 z Polkowic 3:1 zwyciężając w grupie i kwalifikując się do ćwierćfinału gdzie pokonaliśmy Gim. nr 1 z Działdowa 3:1. W półfinale po wyrównanej grze przegraliśmy z Gim. w Barcinie 2:3 jednocześnie zdobywając zaszczytne 3 miejsce w Polsce!

Po rozgrywkach trener, pan Roman Wączek tak ocenił ich występ: - Poziom mistrzostw był szalenie wysoki. Startowała czołówka polskich zawodników i zawodniczek. Moje dziewczęta sprawiły miłą niespodziankę, ponieważ zdobyły pierwszy medal w imprezie tej rangi. Jestem niezwykle zadowolony. Na początku nie myślałem o tak wielkim sukcesie, ale moje podopieczne bardzo dużo trenują zarówno w szkole, jak i w klubie. Ten krążek im się należał. Mam nadzieję, że będzie on doskonałą motywacją do dalszej ciężkiej pracy.

Tabela końcowa:
1. Gim 18 Gdańsk - pomorskie
2. Gim 1 Barcin - kujawsko-pomorskie
3. Gim 21 Gorzów Wlkp. - lubuskie
3. Gim Kolno - podlaskie
5. Gim Luboń - wielkopolska
6. Gim Luzino - pomorskie
7. Gim 1 Polkowice - dolnosląskie
8. Gim 1 Działdowo - warminsko - mazurskie
9. Gim Szymanów - mazowieckie
10. Gim 5 Stalowa Wola - podkarpackie
11. Gim Drzonków - lubuskie
12. PGim Strzelce Opolskie - opolskie
13. Gim Niegowić - małopolskie
14. Gim PGim Chocianowice - opolskie
15. Gim Moszczenica - łódzkie
16. Gim Ostroróg - wielkopolska
17. Gim Waksmund - małopolskie
18. Gim 1 Międzyzdroje - zachodniopomorskie
19. Gim Secemin - świętokrzyskie
Relacja: pan Roman Wączek
I miejsce w finale wojewódzkim tenisie stołowym dziewcząt 2015/2016

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie był organizatorem Finału Wojewódzkiego Gimnazjady chłopców i dziewcząt w tenisie stołowym.
W kameralnej hali WOSiR-u spotkały się najlepsze drużyny szkolne, które wcześniej wygrały eliminacje miejskie, gminne i rejonowe.
W doborowej stawce znalazły się nasze dziewczęta z Gimnazjum nr 21 w Gorzowie Wlkp.
Zawody bardzo sprawnie przeprowadził pan dr Ryszard Kulczycki (żywa historia polskiego tenisa stołowego)
Po oficjalnym otwarciu zawodów przez szefa Lubuskiego Szkolnego Związku pana Zbigniewa Bermesa został rozegrany pokazowy pojedynek pingpongowy Lucjana Błaszczyka (najlepszy obecnie tenisista stołowy w Polsce, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy) z Czechem Mirko Horejsi (reprezentant Czech) gdzie ręce same składały się do oklasków.
Podopieczne trenera pana Romana Wączka nauczyciela wychowania fizycznego wystąpiły w składzie: Julia Sobolska z 2 c i Julia Libelt z 1 a, grając najpierw w grupie czterozespołowej pokonały kolejno gimnazjum ze Ściechowa 3:1, Gimnazjum nr 2 Zielona Góra 3:0 i na koniec rozgrywek grupowych pokonały Gimnazjum z Lubska 3:0.
Po wygraniu grupy, dziewczęta grały już systemem pucharowym (przegrywająca drużyna gra o 3-4 miejsce a wygrane grają finał o 1-2 miejsce).
W półfinale nasze pingpongistki natrafiły na gimnazjalistki z Ośna Lub. pokonując 3:1. W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju, nasze gimnazjum i gospodynie, pingpongistki z Drzonkowa.
Finał wygrywamy 3:1 i wielka radość zapanowała w naszym obozie. Tym samym zdobyliśmy prawo do reprezentowania województwa lubuskiego w Mistrzostwach Polski szkół gimnazjalnych, które odbędą się w Zielonej Górze w dniach 20-22 maja.
Klasyfikacja generalna:
1 Gim 21 Gorzów wlkp., 2 Gim. Drzonków, 3 Gim.Ośno Lubuskie, 4 Gim.Ściechów, 5 Gim.Otyń, 6 Gim. Lubsko, 7 Gim.2 Zielona Góra, 8 Gim. Łagów
Gratulacje!
Relacja: pan Roman Wączek
I miejsce w finale wojewódzkim tenisie stołowym dziewcząt 2014/2015

W Ściechowie gmina Lubiszyn odbył się finał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym.
W turnieju wzięły udział drużyny gimnazjalne, które wygrały trzystopniowe eliminacje - miejskie, powiatowe i rejonowe. Zawody rozgrywane były w formie turnieju meczowego do dwóch przegranych pojedynków. Dziewczęta i chłopcy grali oddzielnie
Gimnazjum nr 21 z Gorzowa Wlkp. reprezentowały Ola Kozłowska z klasy 3c i Julia Sobolska z klasy 1d (na co dzień reprezentantka Polski w kategorii juniorek).
Rywalizowało 8 najlepszych zespołów szkolnych dziewcząt i chłopców. W drodze do złotego medalu Ola i Julia pokonały kolejno dziewczęta z Gimnazjum z Chlebowa 3:0, Gimnazjum z Sulęcina 3:0 i w finale Gimnazjum ze Ściechowa 3:1.
Gratulujemy. Końcowa klasyfikacja dziewcząt:
1 miejsce Gimnazjum 21 Gorzów Wlkp., 2m. Gim. Ściechów, 3m. Gim. Otyń, 4m. Gim. Sulęcin, 5m. Gim. Zielona Góra, 6m. Gim. Pszczew, 7m. Gim. Wężyska, 8m. Gim. Chlebowo.
Po zwycięstwie w Lubuskiej Gimnazjadzie nasze dziewczęta wraz trenerem, p. Romanem Wączkiem będą reprezentować województwo lubuskie w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych, które odbędą się w Barcinie (woj. kujawsko-pomorskie) w dniach 15-17 maja.
Życzymy udanych zagrań w finale Mistrzostw Polski.
Relacja i zdjęcia z zawodów, pan Roman Wączek.

15 grudnia 2014 roku Gimnazjum nr 21 było gospodarzem finału rozgrywek w piłce recznej dziewcząt w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 14.00. W turnieju wzięły udział zespoły czterech szkół: Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 13 oraz Gimnazjum nr 21.
Po raz pierwszy weszłyśmy na boisko, aby spotkać się z drużyną Gimnazjum nr 7. Po 8 minutach gry osiągnęłyśmy najlepszy podczas całych rozgrywek wynik - 5:0.
Kolejną walkę stoczyłyśmy z Gimnazjum nr 9. Zakończyła się ona naszym sukcesem - 4:3. Pomimo wyczerpania i niegroźnych kontuzji zremisowałyśmy ostatni mecz z Gimnazjum nr 13 - 4:4. Dzięki tym zwycięstwom zdobyłyśmy I miejsce i zakwalifikowałyśmy się do rozgrywek na szczeblu rejonowym.
Nasze Gimnazjum reprezentowały: Ola Kozłowska, Iwona Galin, Magda Dobrowolska, Ula Zwierzchlewska, Paulina Belda, Klaudia Dal, Natalia Szymanowska, Julia Świątkowska, Sandra Rok i Kasia Mielnik.
Naszym przygotowaniem zajęła się pani Renata Muszyńska - nauczycielka wychowania fizycznego. Kapitanem drużyny była Magda Dobrowolska, a najwięcej bramek zdobyła Ola Kozłowska.
Jest to pierwsze w dziejach naszej szkoły zwycięstwo w piłce ręcznej, ale w ten sposób staliśmy centralnym ośrodkiem rozwoju tej dyscypliny sportu w Gorzowie. Warto również wspomnieć, że dziewczęta musiały pokonać zespoły z wieloletnimi tradycjami uprawiawnia piłki ręcznej w swoich szkołach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Relacja: Kasia Mielnik

11 grudnia 2014r. odbył się finał unihokeja dziewcząt w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Finał poprzedzony był półfinałami, które miały miejsce 4 grudnia 2014r. w gimnazjum nr 7.
W półfinałach udział brały - Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Sportowe, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum 21. Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum Sportowe nie pojawiło się na zawodach. W trakcie półfinałowej gry pokonałyśmy gimnazjum nr 3, 7:1 i tym samym awansowałyśmy do finałów z pierwszego miejsca.
Finał to wielka niespodzianka dla wszystkich zespołów. Ze względu na to, że na mecze w naszej grupie nie stawiły się dwie szkoły, Międzyszkolny Ośrodek Sportu zadecydował aby z drugiej grupy do finału weszły 3 szkoły. Z czterech szkół naraz zrobiło się 5, a tym samym wzrosła mobilizacja na powtórzenie wyniku z zeszłego roku szkolnego.
Pierwszy pojedynek, bardzo wyczerpujący z Gimnazjum Społecznym wygrałyśmy 2:0. Było bardzo ciężko, ponieważ uczennice z Gimnazjum Społecznego trenują regularnie unihokeja, a mimo wszystko nie wykorzystały wielu sytuacji co się zemściło na końcowym rezultacie. Naszym największym atutem tego meczu była bardzo dobrze spisująca się zawodowa bramkarka Stilonu - Klaudia Dal.
W drugim meczu po ciężkim boju wygrałyśmy z Gimnazjum nr 9 wynikiem 4:0.
Na ostatnie spotkaniu, które decydowało o wszystkim, z dużym skupieniem i mobilizacją dziewczyny wkroczyły na boisko. Mecz ten decydował czy znajdziemy sie na podium z pierwszą czy druga lokatą. Ostatnie starcie było bardzo zacięte i po 14 minutach gry uległyśmy gimnazjum nr 7, 2:7. Wiedziałyśmy już ze mamy medal koloru srebrnego.
Po raz trzeci z rzędu Gimnazjum nr 21 będzie wraz z Gimnazjum nr 7 reprezentować Gorzów w rozgrywkach rejonowych.
Gimnazjum nr 21 reprezentowały: Kozłowska Ola, Zwierzchlewska Ula, Borkiewicz Klaudia, Dobrowolska Magda, Łuczyk Aleksandra, Dal Klaudia, Gębska Julia, Bogusz Nikola, Hucik Oliwia, Belda Paulina.
Trenerem grupy była pani Agnieszka Łuczyk.
Tekst i zdjęcia: pani Agnieszka Łuczyk
I miejsce w Gimnazjadzie tenisie stołowym dziewcząt 2014/2015

W kameralnej hali klubu sportowego Gorzovia odbyła się Miejska Gimnazjada chłopców i dziewcząt w tenisie stołowym.
W zawodach wzięło udział 10 zespołów męskich i 8 żeńskich. Uroczystego otwarcia dokonał delegat Polskiego Związku Tenisa Stołowego, a zarazem Prezes Lubuskiego Związku Tenisa Stołowego, dr Ryszard Kulczycki, życząc wszystkim udanych zagrań.
Doskonale spisały się nasze gimnazjalistki w składzie: Julia Sobolska i Ola Kozłowska, które wygrały wszystkie mecze wynikiem 2:0.
Zdecydowanie zwyciężyły w Gimnazjadzie dziewcząt i jednocześnie zakwalifikowały się do rozgrywek półfinałowych, które odbędą się w Kostrzynie nad Odrą.
Chłopcy w składzie Filip Hałas i Filip Cwojdziński po ładnej i wyrównanej walce zajęli ostatecznie 5 miejsce w turnieju drużynowym.
Opiekunem i trenerem jest nauczyciel wychowania fizycznego, pan Roman Wączek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Relacja i zdjęcia: pan Roman Wączek.
II miejsce w Gimnazjadzie w piłce nożnej 5-osobowej dziewcząt 2013/2014

Dnia 27 maja odbył się finał "5" piłkarskich dziewcząt w ramach Gimnazjady Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Finał poprzedzony był półfinałami, które odbyły się dnia 21 maja 2014r. w Gimnazjum nr 13. W półfinałach udział brały - Gimnazjum nr 20, Gimnazjum nr 13 oraz Gimnazjum 21. Gimnazjum nr 16 nie pojawiło się na zawodach.
W trakcie gry pokonałyśmy Gimnazjum nr 13 - 3:0 oraz Gimnazjum nr 20 - 2:0 i tym samym awansowałyśmy do finałów z I miejsca.
Finał to wielka niespodzianka dla wszystkich zespołów. Szkoła nasza trafiła do mocnej grupy, w której były dwa zespoły trenujące piłkę nożną - Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 20. Pierwszy mecz, który grałyśmy z Gimnazjum nr 9 zwyciężyłyśmy w pięknym stylu wynikiem 8:0. Drugi mecz, to remis 1:1 z Gimnazjum nr 20. Najciężej było z Gimnazjum nr 2, z dziewczynami, które dostały się do finału ogólnopolskiej edycji turnieju Coca Cola Cup. Uległyśmy im tylko 4 bramkami.
Po 2 latach przerwy, Gimnazjum nr 21 wspólnie z gimnazjum sportowym będzie reprezentować Gorzów Wlkp. w mistrzostwach województwa lubuskiego.
Oto skład srebrnej drużyny: Klaudia Kaniewska, Ada Jabłońska, Ola Kozłowska, Ula Zwierzchlewska, Magda Dobrowolska, Natalia Kopczyńska, Marta Hendler, Natalia Butrym, Klaudia Dal.
Trenerką grupy jest pani Agnieszka Łuczyk, która także przygotowała powyższą relację.III miejsce w Gimnazjadzie w koszykówce dziewcząt 2013/2014

Dnia 29 stycznia rozpoczęły się rozgrywki z piłki koszykowej dziewcząt w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Mecze toczyły się w Gimnazjum nr 16. Nasza reprezentacja stoczyła 4 mecze z trzema szkołami: dwukrotnie z Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 20 i Gimnazjum nr 13.
W pierwszym meczu na naszej drodze po zwycięstwo stanęły dziewczyny z Gimnazjum nr 9. Po bardzo zaciętej i wyczerpującej grze, uległyśmy rywalkom jednym punktem.
Po przerwie zimowej spotkałyśmy się z reprezentacją Gimnazjum nr 20. Od początku byłyśmy nastawione na zwycięstwo. Postanowiłyśmy dać z siebie wszystko, aby nie było powtórki z pierwszego spotkania. Z dopingiem chłopców z naszej szkoły, udało nam się je pewnie pokonać. Zwyciężyłyśmy 46:26.
Po trzecim pojedynku stoczonym z Gimnazjum nr 13 wróciłyśmy do swych domów na tarczy. Pomimo poniesionej porażki, byłyśmy zadowolone ze stoczonego meczu w miłej atmosferze.
W ostatnim, najważniejszym meczu przywitałyśmy ponownie reprezentację szkoły nr 9. Nie był tak zacięty jak poprzedni. Natomiast okazał się jednym z najbrutalniejszych meczów stoczonych w trakcie Gimnaqzjady. Nie przeszkodziło nam to jednak w osiągnięciu zwycięstwa na wagę brązu.
Gimnazjum nr 21 reprezentowały:
Marta Hendler, Weronika Baczyńska, Dominika Kukuła, Agata Kurczyna, Kinga Kurczyna, Natalia Kopczyńska, Agnieszka Koralewska, Ola Kozłowska, Ula Zwierzchlewska, Emilia Latour, Karolina Cedro.
Trenerem grupy jest pani Renata Muszyńska. Gratulujemy!
Relacja: Natalia Kopczyńska
Brązowe medale w piłce ręcznej dziewcząt 2013/2014

21 stycznia 2014 roku odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Nasza szkoła nie brała w nim udziału przez 25 lat.
Organizatorem zawodów był Miedzyszkolny Ośrodek Sportowy i Gimnazjum nr 20.
W turnieju wzięło udział 5 szkół: Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 20, Gimnazjum nr 13 oraz nasze Gimnazjum nr 21. Każda szkoła musiała stoczyć ze sobą 14 minutowy pojedynek.
W pierwszym meczu dziewczyny zmierzyły się z Gimnazjum nr 9. Warto podkreślić, że uczennice tej szkoły trenują piłkę ręczną. Pomimo ogromnego stresu dałyśmy z siebie wszystko. Niestety przegrałyśmy nieznacznie 2:3.
W drugim meczu spotkałyśmy się z reprezentacją Gimnazjum nr 20. Niestety, nie miałyśmy przerwy na odpoczynek i zagrałyśmy kolejny pojedynek z marszu. Na szczęscie napięcie z pierwszego meczu opadło, ale doszła za to ogromna determinacja, dzięki czemu pokonałyśmy rywalki wynikiem 3:0.
Trzeci pojedynek okazał się przegranym. W końcówce Gimnazjum nr 13 rzuciła nam bramkę i mecz zakończył się wynikiem 1:2. Mecz był bardzo zacięty, a przeciwniczki okazały się być świetnymi koszykarkami, w związku z tym kozłowanie piłki ręcznej też nie sprawiało im najmniejszych kłopotów.
Ostatni mecz stoczyłyśmy z Gimnazjum nr 7. Nie dało się ukryć orgomnego zmęczenia jakie spowodowały poprzednie pojedynki. Lecz miałyśmy świadomość o co gramy, dlatego nie przewidywałyśmy przegranej. Zwyciężyłyśmy wynikiem 4:2.
Wszystkie dziewczyny spisały się na medal i oczywiście go zdobyły. Jest koloru brązowego. Niewiele brakowało do srebrnego, a może i złotego krążka.
Gimnazjum nr 21 reprezentowały:
Karolina Cedro, Ada Jabłońska, Klaudia Kaniewska, Magda Dobrowolska, Ola Kozłowska, Ula Zwierzchlewska, Iwona Galin oraz Kasia Mielnik.
Trenerem grupy była pani Renata Muszyńska. Gratulujemy!
Relacja: Iwona Galin
Srebrne medale w unihokeju dziewcząt 2013/2014

16 grudnia odbył się finałowy turniej unihokeja dziewcząt w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Mecze finałowe poprzedzone były wcześniejszymi eliminacjami, które odbyły się 22 grudnia 2013r. w Gimnazjum nr 7. W półfinałach rozegrano mecze pomiędzy Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Sportowym oraz Gimnazjum 21. Gimnazjum nr 13 nie pojawiło się na zawodach.
W trakcie gry uległyśmy Gimnazjum nr 3 jedną bramką 2:3 ale za to pokonałyśmy Gimnazjum Sportowe 4:1 i tym samym awansowałyśmy do finałów.
Finał to wielka niespodzianka dla wszystkich drużyn. Nasza szkoła trafiła do grupy "śmierci", w której znalazły się trzy zespoły regularnie trenujące na co dzień unihokeja - Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum Społeczne.
Pierwszy mecz przegrałyśmy w ostatnich sekundach z Gimnazjum nr 3 wynikiem 3:4. Jednak dziewczyny nie poddały się, wręcz zapowiedziały odegranie się podczas następnego pojedynku. Trafiłyśmy na bardzo mocny zespół z Gimnazjum nr 7. Było to najbardziej emocjonujący mecz naszych dziewczyn. Wygrałyśmy z "7"" 3:2 pokonując najmocniejszą drużynę finałów.
W ostatnim meczu, który miał wpływ na medalową lokatę, zawodniczki Gimnazjum nr 21 weszły na boisko z postanowieniem zwycięstwa. Mecz ten decydował o miejscu na podium.
Ostatnie starcie było bardzo zacięte, po 14 min gry remisowałyśmy z Gimnazjum Społecznym 1:1. Wiedziałyśmy już że mamy medal, ale radość była przeogromna kiedy okazało się, że medal jest koloru srebrnego.
Po raz drugi z rzędu dziewczęta z Gimnazjum 21 będą wraz z Gimnazjum nr 7 reprezentować Gorzów podczas finałów wojewódzkich.
Oto sreberka z Gimnazjum nr 21: Klaudia Kaniewska, Ada Jabłońska, Kasia Borowiecka, Weronika Olejniczak, Ola Kozłowska, Ula Zwierzchlewska, Klaudia Borkiewicz, MagdaDobrowolska, Magda Pencak, Kasia Brem. Trenerem grupy była pani Agnieszka Łuczyk. Gratulujemy!
Relacja: pani Agnieszka Łuczyk
II Mistrzostwa Gorzowa na ergometrze wioślarskim 2013/2014

19 listopada 2013 roku w Gorzowie Wlkp., w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Chopina 52 zorganizowano II Mistrzostwa Gorzowa na ergometrze wioślarkim dla szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych.
Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Elektrycznych przy współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym i AZS AWF w Gorzowie Wlkp. Gimnazjum nr 21 reprezentowali:
Anna Zaborowska, Oliwia Połeć, Zuanna Wypasek, Ola Nowakowska, Mateusz Małecki, Oskar Cieśla, Karol Wiecha, Piotr Bujarski, Michał Gruszecki.
W pierwszej konkurencji, zawody indywidualne na dystansie 500m chłopców i dziewcząt udział wzięli: Oskar Cieśla, Karol Wiecha, Anna Zaborowska i Ola Nowakowska. Jako jedyny miejsce na podium wywalczył Karol Wiecha, który po zaciętej rywalizacji zajął III miejsce.
W drugiej konkurencji, sztafeta męska na dystansie 400m udział wzięli: Piotr Bujarski, Karol Wiecha, Mateusz Małecki, Oskar Cieśla. Drużyna zajęła II miejsce.
Rywalizacja była bardzo emocjonująca i dramatyczna, szczególnie podczas zmian na ergometrze, w czasie których można było stracić cenne sekundy na wagę miejsca na podium.
Ostatecznie silny i wytrzymały zespół Gimnazjum nr 21 został wicemistrzem Gorzowa. Gratulujemy!
Opiekunami drużyny byli nauczyciele wf: panowie Wojciech Rojek i Roman Wączek.
Relacja: Karol Wiecha, Michał Gruszecki, Oskar Cieśla
Zdjęcia: Zespół Szkół Elektrycznych
Miejska Gimnazjada w koszykówce chłopców 2013/2014

Tadycyjnie już późną jesienią rozpoczynają się rozgrywki Miejskiej Spartakiady Młodzieży w koszykówce chłopców. Zgłosiliśmy swój udział w tych zawodach opierając reprezentację szkoły na uczniach klas drugich i trzecich.
Drużyna występowała w składzie:
Kamil Kupsik, Piotr Jaruga, Michał Krzyważnia, Daniel Wojciechowski, Grzegorz Marcinkowski, Bartosz Talarczyk, Filip Hałas, Kamil Barna, Krystian Dolaciński, Aleksander Macygon.
Turniej koszykarski, którego celem było wyłonienie mistrza Gorzowa i start w rywalizacji regionalnej, a następnie wojewódzkiej, trwał miesiąc czasu w gościnnej hali Gimnazjum nr 13.
Mecze miały profesjonalną oprawę, znakomicie przygotowaną halę sportową, obiektywnego sędziego i wiernych kibiców u wszystkich drużyn.
Graliśmy ze zmiennym szczęściem spotykając się z zespołami o różnych umiejętnościach, gdzie raz ze względu na przewagę specjalistycznego treningu wynik był z góry przesądzony, a innym razem losy meczu ważyły się do ostatnich sekund.
W czwartek 21 listopada o godz. 16:00 odbył się ostatni nasz mecz w rozgrywkach międzyszkolnych w koszykówkę. Zagraliśmy o medal brązowy z Gimnazjum nr 7 przegrywając w ciężkim boju 25 - 31, plasując się na 4 miejscu w Gorzowie.
Zdjęcia: Patrycja Muderhak
Bieg Niepodległościowy 2013/2014

Tradycyjnie co roku w miesiącu listopadzie z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Parku Słowiańskim odbywają się
Sztafetowe Biegi Niepodległościowe
organizowane przez I Liceum Społeczne i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp.
Zawody przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne dziewcząt i chłopców.
Bardzo dobry występ zanotowali nasi chłopcy w sztafecie 4 razy 400 metrów w składzie: Mateusz Małecki, Filip Hałas, Karol Wiecha i Oskar Cieśla.
Wywalczyli 3 miejsce zdobywając brązowe medale.
Gratulujemy!
Opiekunem był nauczyciel wychowania fizycznego p. Roman Wączek.
Zdjęcia: Międzyszkolny Ośrodek Sportu.


Wyróżnienie dla Nauczyciela naszej Szkoły.
Zarząd Szkolnego Związku Sportowego "Ziemia Lubuska" był organizatorem 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego województwa lubuskiego.
W Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem władz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego i przedstawicieli administracji rządowej z terenu naszego województwa.
Uroczystość otworzył Prezes Zarządu Głównego SZS w Warszawie pan Wojciech Ziemniak słowami: "Nie ma lepszej rywalizacji, niż rywalizacja sportowa. Bardzo serdecznie dziękuje tym którzy rywalizację tę podjęli".
Wręczono odznaczenia wyróżniającym się nauczycielom, działaczom i instytucjom samorządowym.
Zaproszeni goście wysłuchali koncert kwartetu Filharmonii Zielonogórskiej.
Miło nam donieść, że jednym z wyróżnionych był nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły, pan Roman Wączek.
Otrzymał medal za zasługi w promowaniu sportu szkolnego i rekreacji na terenie miasta Gorzowa i województwa lubuskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy.
fot: Redakcja
Miejska Gimnazjada w tenisie stołowym 2013/2014

Miejski Ośrodek Sportu był organizatorem Miejskiej Gimnazjady w Tenisie Stołowym.
Zawody odbyły się po raz pierwszy w kameralnej sali GKS Gorzovia gdzie młodzież szkolna mogła poczuć profesjonalną atmosferę.
Gimnazjadę otworzył dr Ryszard Kulczycki na co dzień prezes LOZTS i członek PZTS życząc wszystkim udanych zagrań.
Bardzo udany występ zanotowały nasze pingpongistki, biorące udział w miejskiej gimnazjadzie w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Nasze dziewczęta w składzie Ola Kozłowska i Asia Leśnicka w gronie 10 gorzowskich szkół okazały się zdecydowanie najlepsze, wygrywając wszystkie pojedynki meczowe.
Chłopcy zajęli 7 miejsce na 11 szkół. Zagrali w składzie: Filip Hałas i Kamil Radecki.
Opiekunem i trenerem reprezentacji Gimnazjum nr 21 jest nauczyciel wychowania fizycznego, pan Roman Wączek.
Dziewczęta naszego Gimnazjum będą reprezentować miasto Gorzów w rozgrywkach rejonowych. Gratulujemy!
Relacja: pan Roman Wączek, Zdjęcia: Redakcja i Miejski Ośrodek Sportu.
Miejska Gimnazjada w szachach 2013/2014

Od początku września trwa sportowa rywalizacja w kilkunastu konkurencjach w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży zmierzająca do wyłonienia najlepszych szkolnych zespołów, które reprezentować będą miasto w mistrzostwach województwa, regionu i Polski.
Nasze Gimnazjum bierze udział we wszystkich dyscyplinach sportowych, także i w szachach. Turniej tej królewskiej gry rozegrany został w piątek 25 października w Klubie Szachowym "Stilon".
Gimnazjum nr 21 reprezentowali uczniowie:
Patrycja Ziętek, Darek Serwaczak, Mateusz Dubaniecki i Adrian Popkowski.
Gry toczyły się systemem drużynowym "każdy z każdym", partie rozgrywano na czas. Mecze sędziował pan Aleksander Czerwoński, mistrz międzynarodowy w szachach, legenda gorzowskich szachów.
Wśród zespołów, których uczniowie ćwiczą w szachowych klasach, zawodowych klubach i posiadają kategorie szachowe nasza drużyna wypadła nadspodziewanie dobrze zajmując V lokatę i otrzymując punkty do klasyfikacji spartakiadowej szkół. Gratulujemy.Miejska Gimnazjada w "5" piłkarskich dziewcząt 2012/2013

Dnia 22 maja odbył się finał "5" piłkarskich dziewcząt w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Rozgrywki finałowe poprzedzone był eliminacjami, które odbyły się dnia 15 maja 2013r. w Szkole Podstawowej nr 17.
Dziewczyny z Gimnazjum nr 21 pokonały Gimnazjum nr 3 - 2:0.
W finale reprezentantki naszej szkoły zremisowały z Gimnazjum nr 20 i uległy Gimnazjum Sportowemu.
Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce wśród szkół gorzowskich.
Do zawodów przygotowała grupę pani Agnieszka Łuczyk.
Drużyna składała się z następujących zawodniczek:
Ganczar Ewelina, Radziszewska Paula, Kamińska Milena, Jabłońska Ada, Kaniewska Klaudia, Dobrowolska Magda, Kopczyńska Natalia.
Gratulujemy bardzo dobrego wyniku sportowego i postaramy się przeprowadzić wywiad z jedną z brązowych medalistek finałowego turnieju.
Relacja: p. Agnieszka Łuczyk
Miejska Gimnazjada w lekkiej atletyce 2012/2013

Dnia 21 maja 2013 r. na stadionie OSiR-u przy ulicy Wyszyńskiego odbyła się
Gorzowska Spartakiada Młodzieży w lekkiej atletyce
w kategorii gimnazjum.
Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły walczyli z całych sił, któym dopisywała przepiękna pogoda.
Naszymi uczniami opiekowali się: pani Agnieszka Łuczyk oraz pan Roman Wączek.
Zmagania lekkoatletyczne rozpoczęły się punktualnie o godz. 11:00 i od tej pory oglądaliśmy rywalizację przedstawicieli wielu dyscyplin sportu. Osiągnięcia naszych uczniów:
I miejsce w skoku wzwyż zajął Arkadiusz Nawrot (1,60m)
IV miejsce w biegu na 300m zajął Aleksander Hauba (43,07 s)
IV miejsce Arkadiusz Nawrot w soku w dal (5,42m)
Chłopcy zajęli V miejsce w sztafecie, a dziewczęta natomiast IV.
Gratulujemy medalistom i wszystkim, którzy reprezentowali nasze Gimnazjum.
Nasi uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: bieg na 100 m, 300 m oraz 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut oszczepem.
Sprawozdanie: Weronika Szembek, zdjęcia: Michał Świerzowicz
Miejska Gimnazjada w unihokeju dziewcząt 2012/2013

Dnia 20 grudnia w Gimnazjum nr 7 dziewczęta z naszej szkoły brały udział w finałowych rozgrywkach unihokeja w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Pierwszy mecz zawodniczki zagrały z Gimnazjum nr 20. Zakończył się on naszą wygraną 5:1. W drugim meczu zmierzyliśmy się z Gimnazjum nr 7. Ulegliśmy tylko 2 bramkami. Wynik to 6:4. W ostatnim meczu reprezentanki naszej szkoły walczyły o srebro z Gimnazjum nr 3. Wygrałyśmy z wynikiem 5:4 i tym samym awansowałyśmy do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się na wiosnę.
Sukces osiągnęłyśmy dzięki wspaniałej drużynie, w której skład wchodzą:

Klaudia Bednarczyk, Magda Zając, Klaudia Kaniewska, Ada Jabłońska, Ewelina Ganczar, Marta Malewicz i Martyna Wolska.
Opiekunem grupy jest pani Agnieszka Łuczyk, którą w pierwszym etapie rozgrywek zastąpiła pani Renata Muszyńska. Gratulujemy.Miejska Gimnazjada w koszykówce chłopców 2012/2013

Tadycyjnie już późną jesienią rozpoczynają się rozgrywki Miejskiej Spartakiady Młodzieży w koszykówce chłopców. Zgłosiliśmy swój udział w tych zawodach opierając reprezentację szkoły na uczniach klas trzecich.
Drużyna występowała w składzie:
Arek Nawrot, Maciek Słupiński, Kacper Podolecki, Aleksander Hauba, Filip Szadkowski, Maciek Łuczyk, Adrian Tarka, Dominik Osiński, Adam Przyszło.
Turniej koszykarski, którego celem było wyłonienie mistrza Gorzowa i start w rywalizacji regionalnej, a następnie wojewódzkiej, trwał miesiąc czasu w gościnnej hali Gimnazjum nr 13.
Mecze miały profesjonalną oprawę, znakomicie przygotowaną halę sportową, obiektywnego sędziego i wiernych kibiców u wszystkich drużyn.
Graliśmy ze zmiennym szczęściem spotykając się z zespołami o różnych umiejętnościach, gdzie raz ze względu na przewagę specjalistycznego treningu wynik był z góry przesądzony, a innym razem losy meczu ważyły się do ostatnich sekund.
W środę 28 listopada o godz. 17:00 odbył się ostatni nasz mecz w rozgrywkach międzyszkolnych w koszykówkę. Zagraliśmy o medal brązowy z Gimnazjum nr 7 zwyciężając w ciężkim boju 29 - 21. zostawiając na parkiecie pot, krew i łzy.
Zdobyliśmy 3 miejsce w Gorzowie, a bohaterem meczu był Arek Nawrot który rzucił 15 punktów i nie tylko w tym pojedynku, poprowadził drużynę do zwycięstwa.
Warto też wspomnieć o innych zawodnikach, takich jak; Kacper Podolecki czy Maciek Słupiński, którzy byli podporą zespołu.
Chłopaki dali z siebie więcej niż potrafią, mieli wzloty, upadki i załamania, ale zawsze podnosili czoło i grali dalej, solidnie zapracowali na sukces by stanąć na podium i pokazać że nasza szkoła nie tylko odnosi sukcesy w nauce ale także w sporcie. "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" to motto drużyny, które poprowadziło ją po medale.
Gratulujemy! Opiekunem zawodników był nauczyciel wf, pan Jerzy Sobusiak.
Relacja: Michał Pakaszewski, zdjęcia: Asia Górecka
Miejska Gimnazjada w tenisie stołowym 2012/2013

Miejski Ośrodek Sportu był organizatorem Miejskiej Gimnazjady w Tenisie Stołowym.
Uczestniczyły drużyny składające się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców.
Zawody rozgrywane były w formie turnieju meczowego do dwóch przegranych pojedynków. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali oddzielnie.
Nasze Gimnazjum reprezentowali: Ola Kozłowska, Asia Leśnicka, Asia Koźlak oraz Wiktor Ziska i Filip Karolak.
W turnieju wzięło udział 10 drużyn męskich i 8 żeńskich.
Nasze uczennice pokonały kolejno Gimnazjum nr 12 - 2:0, Gimnazjum nr 13 - 2:0 i w finale Gimnazjum nr 9 - 2:1, zajmując I miejsce.
Chłopcy natomiast wygrali z Gimnazjum nr 21 - 2:0, z Gimnazjum nr 9 - 2:0 i w finale przegrali minimalnie z Gimnazjum nr 13 - 1:2.
Oba nasze zespoły będą reprezentowały Gorzów Wlkp. w rozgrywkach rejonowych.
Gratulujemy!
Opiekunem i trenerem reprezentacji Gimnazjum nr 21 jest nauczyciel wychowania fizycznego, pan Roman Wączek.
Relacja: pan Roman Wączek, Zdjęcia: Magda Zając
XXI Biegi Niepodległości 2012/2013

W sobotę 27 października 2012r. na Placu Cyrkowym Parku Słowiańskiego w Gorzowie Wielkopolskim z okazji 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Uczniowski Klub Sportowy "Społeczniak" przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim zorganizował
XXI Biegi Niepodległości - Sztafetowe dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Celem imprezy było uczczenie 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz popularyzacja biegania jako czynnej formy wypoczynku.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 10 uroczystą przemową pana Marka Szczepańskiego - prezesa I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., a następnie prezentacją zespołów biorących udział w zawodach.
Po krótkim wstępie pierwsze członkinie sztafet gimnazjalnych zajęły swoje pozycje na lini startu i na dźwięk gwizdka, trzymając w dłoni pałeczkę sztafetową, ruszyły do biegu i tym samym oficjalnie rozpoczęły zawody.
Wzięło w nich udział kilkanaście sztafet chłopców i dziewczat, reprezentujących gorzowskie gimnazja i szkoły średnie. Po mimo ostrego mrozu, który dawał się we znaki wszystkim zgromadzonym na imprezie, nie odwołano zawodów. Serca zawodników były przepełnione duchem walki, który dodawał im ciepła i siły.
Każda sztafeta składała się z czterech zawodników, bądź zawodniczek, którzy musieli przebiec po 400m. W biegu sztafet dziewcząt z gimnazjum brało udział pięć drużyn.
Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Snoch, Ada Czernik, Weronika Baczyńska i Marta Hendler. Dziewczyny niestety zajęły ostatnie miejsce, ale najbardziej liczy sie to, że stawiły się na zawodach i dzielnie walczyły z pozostałymi drużynami.
W sztafecie chłopców z gimnazjum wzięło udział sześć zespołów.
Nas reprezentowali: Aleksander Hauba, Aleks Jankowski, Kamil Książkiewicz i Kacper Florczak. Chłopcy zajęli czwarte miejsce i byli bliscy zdobycia trzeciej pozycji. Za to należy im się pochwała.
Po przebiegnięciu swojego dystansu każda drużyna mogła zjeść ciepły posiłek.
Nad naszymi reprezentatami czuwał pan Wojciech Rojek. Był on nie tylko ich opiekunem, ale można powiedzieć, że i członkiem ich drużyny. Z wielkim zapałem zagrzewał naszych kolegów i koleżanki do walki i nie pozwalał się poddać.
Relacja: Klaudia Snoch
Gorzowska Spartakiada Młodzieży w Biegach Przełajowych 2012/2013

W środę 26 września nieopodal Warty odbyła się
Miejska Gimnazjada Młodzieży w Biegach Przełajowych
Tego rodzaju zawody odbywają się w Gorzowie co roku jesienią. Również, co roku o tej porze bierze w nich udział wielu młodych chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każde z nich walczy z całych sił o dobiegnięcie jak najszybciej do linii mety po zróżnicowanym terenie i zajęcie jak najlepszego miejsca wśród uczestników swojej grupy wiekowej.
Tegoroczne zmagania biegaczy rozpoczęły się krótko po godz. 12. Pierwsi wystartowali chłopcy i dziewczęta ze szkół podstawowych. Po nich przyszedł czas na zawodników ze szkół gimnazjalnych. Najpierw do biegu stanęły dziewczyny. Miały za zadanie przebiec dystans 500 m.
W tej grupie wiekowej naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Bednarczyk, Klaudia Snoch, Ola Kluwak, Martyna Wolska oraz Weronika Baczyńska.
Dziewczyny, może i nie stanęły na podium, ale po kroplach potu na ich twarzach było widać, że naprawde walczyły o jak najlepsze miejsca. Po biegu dziewcząt przyszedł czas na chłopców. W odróżnieniu od dziewcząt mieli oni do przebiegnięcia dystans 1 km. Każdy z nich sprostał temu wyzwaniu i dobiegł do mety. Wśród uczestników znaleźli się: Kacper Florczak, Kamil Kupsik, Filip Gordziejewski, Aleks Jankowski i Aleksander Hauba. Oni również nie stanęli na podium, ale zasłużyli na słowa uznania.
Podczas zawodów naszymi reprezentantami opiekował się nauczyciel wf w naszym Gimnazjum, pan Wojciech Rojek. Z całych sił dopingował swych podopiecznych w trakcie biegów. Po jego minie było widać, że był z nich zadowolony.
Bieg chłopców zakończył zmagania zawodników z gimnazjum w zawodach biegowych w roku 2012.
Sprawozdanie: Klaudia Snoch, zdjęcia: Paula Radziszewska i Asia Koźlak
Gorzowska Spartakiada Młodzieży 2011/2012 - podsumowanie

Przez cały rok uczniowie gorzowskich gimnazjów rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych i w końcu przeszedł czas na podsumowanie ich sportowych osiągnięć.
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zakończył Gorzowską Spartakiadę Młodzieży 2011/12 na uroczystym spotkaniu gdzie rozdano puchary, dyplomy i medale za rywalizację w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W klasyfikacji łącznej szkół gimnazjalnych nasze Gimnazjum nr 21 zajęło 5 miejsce.
W rozegranym po raz pierwszy turnieju piłki nożnej tzw. "piątek" piłkarskich pod nazwą "Eurogim" nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, zajmując w kategorii dziewcząt 2 miejsce (opiekun p. Agnieszka Łuczyk), a w kategorii chłopców 3 miejsce (opiekun p. Roman Wączek).
Bardzo miłym akcentem podsumowania było wyróżnienie wręczone przez Dyrektora MOS-u pana Piotra Wójciaka dla naszej szkoły za współorganizowanie Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Podsumowując wyniki sportowe nie do końca nas one satysfakcjonują. Uważamy, że stać nas na więcej i obiecujemy, że w przyszłym roku szkolnym powalczymy o wyższe lokaty.
Tekst: pan Roman Wączek
Gorzowska Spartakiada Młodzieży w lekkiej atletyce, maj 2012

We wtorek, 8 maja 2012 r., na stadionie OSiR-u przy ulicy Wyszyńskiego odbyła się
Gorzowska Spartakiada Młodzieży w lekkiej atletyce
w kategorii gimnazjum.
W zawodach uczestniczyło wielu młodych, uzdolnionych sportowców z gorzowskich szkół gimnazjalnych.
Naszymi uczniami opiekował się pan Tomasz Zieliński.
Zmagania lekkoatletyczne rozpoczęły się punktualnie o godz. 11:00 i od tej pory oglądaliśmy rywalizację przedstawicieli wielu dyscyplin królowej sportu. W trakcie zawodów okazało się, że Gimnazjum nr 21 posiada wielu utalentowanych zawodników.
Michał Pakuła rzucił oszczepem na odległość 41,9 m zdobywając złoty medal, a Dominik Korbik, na którego nikt nie stawiał, wynikiem 5,70 m wywalczył 2 miejsce w skoku w dal.
Mało zabrakło Olkowi Haubie oraz Kamilowi Turolowi, aby zdobyć upragnione miejsce na podium. Kamil przybiegł drugi w swojej serii, ale wcześniejszy bieg był zdecydowanie szybszy, decydowały tutaj czasy, a nie bezpośrednia rywalizacja.
Pozostali zawodnicy zaprezentowali się na przyzwoitym, sportowym poziomie jednak dziewczęta zdecydowanie zawiodły.
Gratulujemy medalistom i wszystkim, którzy reprezentowali nasze Gimnazjum.
Nasi uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: bieg na 100 m, 300 m, 600 m oraz 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut oszczepem.
Do zawodów z Gimnazjum nr 21 zgłoszeni zostali: Weronika Rytwińska, Ola Kluwak, Dominika Mucharska, Ewelina Ganczar, Asia Koźlak, Paula Radziszewska, Filip Szadkowski, Marcin Wysocki, Olek Hauba, Piotr Bujarski, Kamil Turol, Dominik Korbik, Maciek Łuczyk, Maciek Słupiński oraz Michał Pakuła.
Relacja: Karolina Cwojdzińska
Zdjęcia: Kasia Kurowska
3 miejsce w Gimnazjadzie wioślarskiej na ergometrze, grudzień 2011


8 grudnia 2011 r. w Gorzowie na sali ergometrów przy przystani Sportów Wodnych ZWKF odbyła się
Gorzowska Gimnazjada Wioślarska
w ramach Mistrzostw Gorzowa uczniów gorzowskich gimnazjów

Program zawodów obejmował:
  • wyścigi sztafet gorzowskich gimnazjów o Puchar Dyrektora MOS
  • mistrzostwa gorzowskich gimnazjów dziewcząt
  • mistrzostwa gorzowskich gimnazjów chłopców
Wyścigi indywidualne rozegrane zostały na dystansie 500 metrów, wyścigi sztafet szkolnych w 4-osobowych zespołach dziewcząt i w 4-osobowych chłopców rozegrane zostały na dystansie 4x100 metrów.
Wszyscy zawodnicy startowali na ergometrach wioślarskich typu Concept II

Celem imprezy było:
  • aktywizacja sportowa młodzieży gimnazjalnej Miasta Gorzowa,
  • propagowanie nowej formy rywalizacji międzyszkolnej,
  • promocja wioślarstwa wśród młodzieży.
Gościem specjalnym zawodów był dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie z Sydney i Aten, pan Tomasz Kucharski
Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali Pucharami Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.
Najlepsze sztafety walczyły o Puchar Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i Puchar Prezesa KS AZS AWF.

Pozostali medaliści uhonorowani zostali okolicznościowymi pamiątkami.
Gimnazjum nr 21 reprezentowli następujący uczniowie:
Piotr Malec, Michał Gruszecki, Karol Wiecha, Kacper Podolecki, Paula Radziszewska, Emilia Ganczar, Joanna Koźlak, Kamil Cipkowski, Adrian Zaworski, Kamil Turol
Z przyjemnością informujemy o zajęciu 3 miejsca naszej szkoły w sztafetach i w wyścigu o puchar prezesa AZS AWF. Gratulujemy! Opiekunem zawodników był nauczyciel wf, pan Wojciech Rojek.
Zdjęcia i film: pan Wojciech Rojek
3 miejsce w Gimnazjadzie w unihokeju dziewcząt, listopad 2011

Dnia 28 listopada odbył się finał unihokeja dziewczyn w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Finał poprzedzony był półfinałami, które odbyły się dnia 22 listopada 2011r. w gimnazjum nr 7.
Dziewczyny z 21 pokonały Gimnazjum Społeczne SGSE 4:0 oraz Gimnazjum nr 20 - 5:1. W finale Gimnazjum 21 zremisowało z Gimnazjum Sportowym-2 2:2 i uległyśmy gimnazjum nr 7.
Ostatecznie zajęłyśmy 3 miejsce wśród szkół gorzowskich.
Gratulujemy!
Szkołę reprezentowały:
Małgosia Piotrowska, Ania Piotrowska, Ada Jabłońska, Klaudia Kaniewska, Paula Radziszewska, Ewelina Ganczar, Marta Malewicz,
Joanna Koźlak,
Natalia Sierżant, Klaudia Bednarczyk
.
Dwa razy złoto w Miejskiej Gimnazjadzie w tenisie stołowym, październik 2011

21 października 2011 roku odbyła się Miejska Gimnazjada w tenisie stołowym.
W składzie dziewcząt reprezentujących naszą szkołę zagrały:
Joanna Leśnicka, Elzbieta Rogowska i Magda Słodowska.
Pierwszy mecz dziewczyny zagrały z Gimnazjum nr 9, drugi z Gimnazjum nr 13, a ostatni, finał z Gimnazjum nr 7.
Z każdą nich poradziły sobie z łatwością zdobywając mistrzostwo Gorzowa.
W Gimnazjadzie wystąpili również chłopcy w składzie:
Bartosz Gejgał, Wiktor Ziska oraz Piotr Pająk
Zagrali oni kolejno mecze z Gimnazjum nr 9, Gimnazjum Katolickim i Gimnazjum nr 13. Pokonali wszystkie zespoły zdobywając złote medale i awans na mistrzostwa województwa, które odbędą się niedługo w Zielonej Górze. Trenerem zawodniczek i zawodników jest nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, pan Roman Wączek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
II miejsce w Turnieju
o Puchar Premiera Donalda Tuska, "Orlik 2012"

W Zespole Szkół nr 13 w Gorzowie Wlkp. odbył się
II turniej
w piłce nożnej chłopców
o Puchar Premiera
Donalda Tuska, "Orlik 2012"
Celem rozgrywek jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad gry fair play oraz zachęcenie do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu "Moje Boisko Orlik 2012".

Duży sukces odnieśli nasi gimnazjaliści w składzie: Piotr Bujarski, Patryk Nowakowski, Kamil Kupsik, Paweł Dzikowski, Wiktor Ziska, Bartek Pruchnik, Karol Wlecha, Krystian Dolaciński, którzy w finale miejskim pokonali drużynę: SP 20 - 1:0, zremisowali z SP 13 - 3:3 i w meczu o I miejsce pokonali 3:0 MUKS Maksymilian Gorzów.
Gimnazjum nr 21 uzyskało awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w Starym Kurowie w październiku. Gratulujemy.
Relacja: pan Roman Wączek
Zdjęcia: Joanna Szymczak

2 medale w lekkiej atletyce
na Miejskiej Spartakiadzie Młodzieży - maj 2011

W minioną środę, 11 maja, odbyła się Miejska Spartakiada Młodzieży w lekkoatletyce. W gimnazjadzie, która odbyła się na stadionie "Warty" wzięła udział liczna grupa uczniów naszej szkoły.
Naszą szkołę na zawodach reprezentowali: Kornelia Florczak, Ewelina Gancarz, Łukasz Mazur, Lawrence Drojetzki, Kamil Popiel, Mateusz Ślusarczyk, Maciej Radzio, Dacjan Naumowicz, Jakub Głuchowski oraz Łukasz Korbik.
Sportowe emocje rozpoczęły się kilka minut po godzinie 11, kiedy to do rywalizacji stanęli chłopcy w biegu na 110 metrów przez płotki.
To właśnie w tej konkurencji pierwszy medal zdobył Maciej Radzio który stanął na najniższym stopniu podium.
Na kolejne lekkoatletyczne emocje nie musieliśmy czekać długo, bowiem na stadionie lekkoaletycznym co kilka minut rozpoczynały się kolejne starty i tak po pewnym czasie dla Gimnazjum nr 21 kolejny medal - ze złotego kruszcu - dołożył Dacjan Naumowicz. Złoty medalista jak z procy wystrzelił na wysokość 165cm w konkurencji skoku wzwyż.
Równolegle w drugiej części stadionu trwały inne konkurencje. Po trwającej ponad 30 minut walce i kilkunastu oddanych skokach, bardzo dobre, czwarte miejsce, zdobyli Mateusz Ślusarczyk - osiągając wynik 5,60 m i Ewelina Gancarz.
Dobry rezultat osiągnął również Łukasz Mazur - zdobywca piątego miejsca w pchnięciu kulą, a w biegu na 1000 metrów także piąty przybiegł Lawrence Drojetzki.
Z kolei minimalną różnicą czasów na 100 metrów, czwartą lokatę zajął Kamil Popiel.
Ostatecznie dla naszej szkoły uczniowie wywalczyli dwa medale. Wyniki cieszą tym bardziej, że żaden z nich nie trenuje w klubie sportowym, a sezon lekkoatletyczny dopiero się zaczyna. Opiekunem naszych lekkoatletów był pan Roman Wączek.
Relacja: Maciej Niklas
III miejsce w Polsce kadetów w Sumo - kwiecień 2011

3 kwietnia 2011 roku odbyły się w Warszawie
Mistrzostwa Polski Kadetów
w Sumo
W imprezie wystartowało 160 zawodniczek i zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszego Gimnazjum.
Kuba Głuchowski z klasy III c, w kategorii wagowej 85 kg. i Daniel Chojka z klasy III a, w wadze +95 kg. (podczas walki na filmie obok) zajęli III miejsca w Polsce.
Był to ich pierwszy start w tak poważnych zawodach.
Trenerem obu utalentowanych sportowców jest nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, pan Tomasz Zieliński.II miejsce w Wojewódzkiej Spartakiadzie Młodzieży
w tenisie stołowym dziewcząt - luty 2011

Dnia 25 lutego w Krośnie Odrzańskim odbyły się lubuskie finały Spartakiady Młodzieży w tenisie stołowym.
Naszą szkołę reprezentowały Agata Tokarska i Ela Rogowska.
Rywalizowało ze sobą 10 szkół w kategorii dziewcząt i chłopców (gimnazjum Lubsko, Gimnazjum 21 w Gorzowie, Gimnazjum Lubiszyn, Gimnazjum Łęknica, Gimnazjum Otyń, Gimnazjum nr 1 Słubice, Gimnazjum nr 2 Międzyrzecz, Gimnazjum Szprotawa, Gimnazjum Sława, Gimnazjum Radoszów)
Pierwszy mecz Agata z Elą rozegrały z zawodniczkami z Łęknicy. Dziewczyny poradziły sobie świetnie. Po krótkiej przerwie, zaczął się kolejny pojedynek. Drugi mecz okazał się trudniejszy, a rywalkami były zawodniczki z Międzyrzecza. Ale nasze koleżanki wykazując się dobrą kondycją i ogromnym duchem walki, wygrały. Stoczyły one jeszcze dwa pojedynki w swojej grupie i weszły do półfinału. Po długiej i wyczerpującej walce wygrały.
W finale zagrały z dziewczynami z gimnazjum z Lubska. Była to ciężka walka do samego końca, niestety przegrały, ale tylko niewielką różnicą punktów. Na trzecim miejscu, tuż za naszym zespołem, uplasowała się szkoła z Lubiszyna.
Opiekunem i trenerem naszej reprezentacji jest pan Roman Wączek, który wspaniale przygotował je do tych zmagań sportowych oraz wspierał w trudnych chwilach.
Gratulujemy drugiego miejsca ponieważ było ono wywalczone w pięknym stylu i na miarę naszych możliwości
Relacja i zdjęcia: Kasia Koper
II miejsce w Miejskiej Spartakiadzie Młodzieży
w piłce siatkowej chłopców - styczeń 2011

27 stycznia 2011 roku w Gimnazjum nr 17 odbył się finał Miejskiej Spartakiady Młodzieży w piłce siatkowej chłopców, w którym udział wzięli reprezentanci naszej szkoły w składzie:
Damian Belda, Tomasz Mikołajczyk, Adrian Mucharski, Gracjan Napiórkowski, Adrian Misiorny, Maciej Radzio, Łukasz Mazur, Kamil Popiel, Bartosz Szydłowski.
Trenerem zespołu jest nauczyciel wf w Gimnazjum nr 21, pan Tomasz Zieliński.
W półfinale przyszło nam się zmierzyć ze Szkołą Społeczną i po dobrej grze zwyciężyliśmy 2:0.
Drugi półfinał rozegrały Gimnazja nr 17 i 12, z którego zwycięsko wyszła szkoła nr 17.
W finale spotkaliśmy się właśnie z Gimnazjum nr 17, którego członkowie drużyny stanowią trzon reprezentacji tej grupy wiekowej w naszym województwie.
Przegraliśmy po zaciętej walce uzyskując mimo wszystko najlepszy wynik w historii szkoły w tej dyscyplinie sportu, zostając wicemistrzami Gorzowa w siatkówce.
Relacja: Cezary Rutkowski
Zdjęcia: Ania Zygmunt i Cezary Rutkowski
I miejsce w pófinale Lubuskiej Spartakiady Młodzieży
w tenisie stołowym dziewcząt - styczeń 2011

Dnia 25 stycznia w Ściechowie odbyły się półfinały Lubuskiej Spartakiady Młodzieży w tenisie stołowym.
Naszą szkołę reprezentowały:
Agata Tokarska i Ela Rogowska
Rywalizowało ze sobą 6 szkół z kategorii dziewcząt (gimnazjum nr 21 Gorzów Wlkp., gimnazjum nr 20 Gorzów Wlkp., gimnazjum nr 2 Międzyrzecz, gimnazjum nr 2 Słubice, gimnazjum Ściechów, gimnazjum Radoszyn) i chłopców (gimnazjum Górki Noteckie, gimnazjum nr 9 Gorzów Wlkp., gimnazjum Witnica, gimnazjum nr 2 Międzyrzecz, gimnazjum nr 1 Świebodzin, gimnazjum nr 1 Słubice).
W pierwszym meczu Agata z Elą rywalizowały z gimnazjum nr 2 ze Słubic. Oczywiście wygrana należała do nas. Po krótkiej przerwie, podczas której podawany był obiad dla zawodników, wróciły do gry. Drugi mecz wywołał wiele emocji, gdyż był to mecz o 1 miejsce półfinału. Dziewczyny wykazując się dobrą kondycją i ogromnym duchem walki, wygrały. Przeszły do finałów na pierwszym miejscu. Na drugim miejscu, tuż za naszymi zawodniczkami, uplasował się Ściechów.
Obserwując grę naszych uczennic można założyć, że mamy szansę na zdobycie złotego medalu w finale, który odbędzie się już wkrótce.
Opiekunem i trenerem naszej reprezentacji jest pan Roman Wączek, niewątpliwy współtwórca sukcesów Agaty i Eli.
Gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki w finale!
Fotoreportaż: Karolina Machtyl
III miejsce w Miejskiej Spartakiadzie Młodzieży
w unihokeju chłopców - styczeń 2011

Gorzowska Spartakiada Młodzieży
w unihokeju chłopców
Od początku stycznia nasza szkolna drużyna dzielnie walczyła przedzierając się przez trudne eliminacje w unihokeju w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży, zdobywając ostatecznie III miejsce.
Gry aż do finału, od początku były bardzo ciężkie. Toczyliśmy zawzięte pojedynki z o wiele lepiej przygotowanymi od nas drużynami pod względem sprzętowym i taktycznym.
Do ścisłego finału dostały się jedynie cztery najlepsze zespoły z gorzowskich gimnazjów. Ze względu na poziom sportowy, dwie pierwsze lokaty były z góry zarezerwowane dla SGSE oraz Gimnazjum nr 7.
Nasza szkolna reprezentacja pomimo walki nie mogła zwyciężać w każdym meczu. Z powodów kadrowych ale także finansowych (rodzaj i stan kijów) oraz braku odpowiedniej ilości treningów należy podwójnie pochwalić naszych zawodników za uzyskany wynik.
Podczas meczów aby wygrać z lepszymi musieliśmy narzucić szybkie tempo i zdominować rywali - komentował mecz trener reprezentacji, pan Roman Wączek.
Nasz wynik cieszy tym bardziej, że pierwsze 2 miejsca zajęły szkoły, w których są prowadzone sekcje unihokeja, a uczniowie trenują w klubach.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce - Gimnazjum nr 7
II miejsce - SGSE
III miejsce - Gimnazjum nr 21
IV miejsce - ZSTiO
Gratulujemy naszym zawodnikom miejsca na podium i życzymy także aby szkołą sfinansowała zakup dodatkowych, profesjonalnych kijów unihokejowych.
Relacja: Maciej Niklas
IV miejsce w Miejskiej Spartakiadzie Młodzieży
w koszykówce dziewcząt - grudzień 2010

Podczas Miejskiej Spartakiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt, uczennice naszego Gimnazjum zajęły IV miejsce.
W trakcie decydującego, dramatycznego meczu o podium, w ostatniej sekundzie straciły kosza, który przesądził o niekorzystnym wyniku spotkania.
Mimo wszystko drużyna prowadzona przez nauczycielkę wf, osiągnęła sukces biorąc pod uwagę ograniczoną ilość zajęć treningowych, brak sparingów czy też kłopoty zdrowotne zawodniczek.
Od trenerki zespołu, pani Renaty Muszyńskiej:
W listopadzie i grudniu została rozegrana Gorzowska Spartiakiada Młodzieży w piłce koszykowej dziewcząt.
Zawodniczki naszej szkoły zajęły IV miejcse. Z uwagi na dużą ilość szkół biorących udział w rozgrywkach, mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Dwie najlepsze drużyny przechodziły do finału. Koszykarki naszej szkoły spotkały się na parkiecie w walce o trzecie miejsce z Gimnazjum nr 20. Mimo, że rozegrały mecz swojego życia, pechowo przegrały jednym punktem. Wygrywając przez cały czas trwania meczu w ostatniej sekundzie straciły kosza i przegrały 15 do 16.
Uważam, że zajęcie IV miejsca jest dużym sukcesem dziewcząt i należy to docenić. Z uwagi na to, że w szkole nie ma zajęć dodatkowych z piłki koszykowej, spotykałam się z zawodniczkami przed lekcjami dwa razy w tygodniu. Nie wszystkim chciałoby się przychodzić przed lekcjami i intensywnie ćwiczyć.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym Dyrekcja wygospodaruje godziny na zajęcia z kosza, bo bez intensywnej pracy na treningach nie ma co marzyć o lepszym miejscu.
Chciałabym bardzo podziękować dziewczynom za intensywną pracę i chęci. Dziękuję.
Zdjęcia: Julia Kukla
Mini Liga Piłkarska - 12 listopad 2010

Na przełomie listopada i grudnia odbywała się w naszej szkole I edycja
Mini Ligi Piłkarskiej
Każda klasa mogła wystawić drużynę w zawodach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Pomysł narodził się w głowach organizatorów już podczas kampanii wyborczej i był jednym z jej elementów.
Tak naprawdę pierwsza edycja była dla nas nie lada wyzwaniem organizacyjnym i nie sposób podziękować w tym miejscu p. Uli Odwrot, opiekunce SU, która pomagała nam w organizacji całej imprezy.
Istotą rolę w zaplanowaniu rozgrywek odegrali członkowie SU, Kuba Głuchowski oraz Łukasz Mazur. Zawsze na rozgrywkach obecny był też Maciej Niklas, który czuwał nad bezpośrednim przebiegiem rozgrywek. Wszystkich obowiązywał jednoznaczny regulamin Mini Ligi.
Sędzią zawodów był nauczyciel wf, pan Roman Wączek.
W tym miejscu chciałbym podkreślić niebagatelną rolę jaką odegrał pan Tomasz Bobin w poprawianiu jakości gry wielu piłkarzy. Pan Tomasz zawsze powtarzał przy nieodpowiednim poziomie gry piłkarzy - "graj lepiej, bo będziesz pytany na następnej lekcji", co mobilizowało wszystkich piłkarzy.
Wielkie podziękowania chcę skierować także do nauczycieli, którzy przez trzy tygodnie znosili komentarze o meczach, oraz zwalniali uczniów z końcówek lekcji.
Najpierw po zaciętych pojedynkach prowadzonych podczas długich przerw wyłoniliśmy półfinalistów jednak najbardziej emocjonujące okazały się rozgrywki finałowe.
Zagrały bardzo równe poziomem zespoły. Wydawać by się mogło że klasa sportował (III d) miała nikłą przewagę, lecz swoją grą nie pozostawiła złudzeń wygrywają cały turniej.
Klasa III a zajęłą II miejsce. Minimalnie słabsi okazali się przedstawiciele klasy IID, który uplasowali się na III lokacie.
Patrząc na wielkie zainteresowanie uczniów meczami, z pewnością już wiosną zrealizujemy drugą, rewanżową edycję naszej imprezy. Mamy nadzieje, że klasy, które nie wzięły udziału teraz dołączą do zawodów.
Mając na uwadze nasze koleżanki, zapowiadamy także rozgrywki piłki siatkowej dla dziewcząt, które odbędą się już niebawem.
Tekst: v-ce Przewodniczący SU, Maciej Niklas
Zdjęcia: Tomasz Mikołajczyk, Ania Zygmunt, Maciej Niklas

Wyniki I edycji Szkolnej Ligi Piłkarskiej w roku szkolnym 2010/2011

l.p Data Dzień tygodnia Grupa Mecz Wyniki
1. 15.11.2010 poniedziałek A I b - II a 0 - 5
2. 16.11.2010 wtorek B III a - III c 4 - 0
3. 17.11.2010 środa C I a - III b 2 - 2
4. 18.11.2010 czwartek A II a - II d 1 - 7
5. 22.11.2010 poniedziałek B III c - III e 0 - 2
6. 23.11.2010 wtorek C III b - III d 2 - 13
7. 24.11.2010 środa A I b - II d 0 - 2
8. 25.11.2010 czwartek B III a - III e 2 - 1
9. 26.11.2010 piątek C I a - III d 0 - 5
10. 30.11.2010 wtorek 1 półfinał zw. A - zw. C
II d - III d
0 - 1
11. 1.12.2010 środa 2 półfinał zw. B - naj.II m.
II a - III a
0 - 2
12. 2.12.2010 czwartek mecz o III m. II a - II d 3 - 4
13. 3.12.2010 piątek finał III a - III d 0 - 1

Dnia 8.12.2010r. odbyło się podsumowanie szkolnej MINI LIGI, która rozgrywała się w ostatnich tygodniach na długich przerwach w sali gimnastycznej. Po wyrównanych pojedynkach rozdano medale i wyróżnienia.
I miejsce - kl. 3 d II miejsce - kl. 3 a III miejsce - kl. 2 d
Tą krótką uroczystość prowadzili: Maciej Niklas i Jakub Głuchowski Nagrody, puchary i medale wręczały panie dyrektor szkoły, Ewa Józefowicz i Danuta Suska.
Podczas meczów najwięcej goli strzelił Marcin Świtalski z kl. 3 d, aż 8. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Po gali zapytaliśmy kilku uczniów naszej szkoły, co sądzą o Mini Lidze.
Łukasz: Miałem nadzieję, że wygra klasa 2 d. Mecze były emocjonujące! Prawie cała szkoła była obecna na tych rozgrywkach. Bardzo mi się podobało i czekam na kolejne takie zawody!
Emila: Chciałam, żeby wygrała 3 a, ponieważ bardzo ich lubię. Niestety w finale przegrali. Turniej był bardzo fajny.
Kasia: Liczyłam na zwycięstwo 2 a. Szkoda, że przegrali.
Ela: Ja chciałam, żeby wygrała 1 a, ponieważ w tej drużynie grało bardzo dużo dziewczyn. Były nielicznymi na tym turnieju. Udowodniły, że laski też potrafią grać w nogę, mimo że przegrały!
Podsumowanie: Kamila Szatkowskanagrody


I miejsce w Polsce
luty 2010I miejsce w konkursie
Radia "BIS"
jako Gimnazjum nr 11
na najlepszą
stronę internetowąV miejsce w konkursie najlepszych stron www Republika Onet.pl